Yıl: 10     Sayı: 79     03 Eylül 2014 15 Günlük Siyasi Gazete İletişim | Bağlantılar | Arşiv  
               
 
Ana Sayfa
Güncel
Başyazı
Haberler
Makaleler
E-Posta
Filistin’de “Taş Generaller”in mücadelesi er geç zafere ulaşacaktır
Filistin’de “Taş Generaller”in mücadelesi er geç zafere ulaşacaktır resmi

  

Başta ABD olmak üzere, Batılı Emperyalistlerin desteğiyle, Siyonist İsrail, tekniğin son sözü olan gelişmiş silahlarıyla, kullanılması yasak olan fosfor bombalarıyla, Gazze’de kan kusuyor. Çoluk çocuk demeden Filistin Halkını katlediyor. İlk 7 gün hava bombardımanı ile Okul, Hastane, Üniversite demeden yerle bir ettikleri Gazze’yi, son 13 gündür de karadan, havadan ve denizden yürüttükleri kara harekâtı saldırısı ile sivil halkın katliamına dönüştürmüş bulunmaktadır.

Hatay’ın Samandağ ilçesinde Halkın Kurtuluş Partisi İlçe Örgütü olarak bu katliamı protesto ettik. Basın açıklamasının yapılacağı alana kadar Parti binasından başlanarak yürüyüş gerçekleştirildi. Yapılan örgütlenme çalışmasında mahalleler ve ilçe merkezinde bulunan kahveler dolaşılarak İsrail’in ve ABD-AB Emperyalizminin aşağılık yüzü anlatıldı. Halkımızı İsrail’i protesto etmeye çağırdık. Yapılan konuşmalardan sonra yoğun ilgi ile karşılandık ve alkışlı tezahüratlarla desteklendik.

Saat 16.00’da başlayan yürüyüşümüzde “İsrail ABD-AB’dir! Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi” pankartı, dövizlerimiz, meşalelerimiz, Filistin bayrağı ve parti bayraklarımızla görkemli bir kortej oluşturduk. “Katil İsrail, İşbirlikçi AKP” “Filistin Halkı Yalnız Değildir”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Selam Selam El Zeyd’e Bin Selam”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” ve Arapça sloganlarımızı haykırarak alana gelindi. Halkımızın basın açıklamasına ilgi ve desteği yoğundu.

Basın açıklamasından sonra ABD, AB, İsrail bayrakları ve Bush’un ayakkabı fırlatılmış portresi birlikte yakılarak, ABD-AB Emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı kinimizi sloganlarımızla bir kez daha haykırdık. Eylem bildirilerimizin dağıtılmasıyla birlikte son buldu.

Dünya Halklarının başdüşmanı ABD ve onun Ortadoğu’daki bekçi köpeği İsrail, Ortadoğu’da yaptıkları katliamın hesabını er geç vereceklerdir. Irak’ta işgalci Bush’un suratında patladı El Zeyd’inin ayakkabısı. Yarın tüm halkların birleşen yumruğu, Emperyalist ABD'nin ve Siyonist İsrail’in kafalarında balyoz gibi patlayacaktır. Irak’ta El Zeydi’nin, Filistin’de “Taş Generallerin” mücadelesi er geç zafere ulaşacaktır. Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki, insanlığa karşı işlenen suçların zaman aşımı yoktur. Bu yapılanların hesabı mutlaka sorulacaktır.

Hatay Samandağ’dan Kurtuluş Partililer

 

  
 
Bu siteyi en iyi 1024*768 çözünürlük ve IE 6.0, Netscape 7.x+ bir tarayıcı ile görüntüleyebilirsiniz.
© 2005 Kurtuluş Yolu Gazetesi internet Baskısıdır.