Yıl: 10     Sayı: 79     03 Eylül 2014 15 Günlük Siyasi Gazete İletişim | Bağlantılar | Arşiv  
               
 
Ana Sayfa
Güncel
Başyazı
Haberler
Makaleler
E-Posta
Kamu Emekçileri Tayyipgiller’in zam ortaoyununa karşı alanlardaydı
Kamu Emekçileri Tayyipgiller’in zam ortaoyununa karşı alanlardaydı resmi

 

Tayyipgiller’de ve genel olarak yerli yabancı Parababalarında insaf yoktur. Modern Finans-Kapitali de, Antika Tefeci-Bezirgânı da aynı toptan kesmedir.

Onlar sürekli olarak kendi aşağılık çıkarlarını düşünürler. Kendileri bir elleri balda bir elleri yağda yaşarlar, kârlarına kâr katarlar. Bu dünya onlar için cennettir.

Parababalarının iktidardaki uşakları da yerli yabancı efendilerine bakarak, bize yok mu derler ve onlar da halkların vurgun ve yağmalanmasına aracılık ederek, kendi dünyalıklarını yapmaya, çoluk çocuk ve tüm sülalelerinin geleceğini kurtarmaya bakarlar. Makam, koltuk, ün, maaş peşinde koşarlar.

Kendileri için zam yapmaya geldi mi, aynen bu yılın başında yaptıkları gibi, bir gece yarısı manevrasıyla maaşlarına ve bilumum gelirlerine (yan ödemeler, yolluklar, otomobiller, sekreterler vb. vb…) yüksek oranda yüzde 40-50 oranında zammı yapar geçer giderler…

İş Kamu Emekçilerine, İşçi Sınıfımıza ve Köylümüze gelince; “bütçe gerçeklikleri, kamu maliyesi ve disiplini, tüm halkı düşünmek gerek”, “hak edene vermek gerek” gibi binbir türlü yalanı dolanı söylemekten utanmazlar.

İşte Tayyipgiller’in cibilliyetini ortaya koyan güncel bir örnek daha. Yakın zamanlarda Tayyipgiller’in Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın kayın biraderinin, Başbakanlık Tanıtım Ajansı’nın Dubai Temsilciliğine tam 28 bin dolar maaşla getirildiği medyaya yansımıştı. Kendileri için bu kadar cömert davranan Tayyipgiller, bu sene başından itibaren yüz binlerce kamu emekçisinin hakları olan maaş zammını yapmadılar, bildiğimiz gibi.

Tayyipgiller, yılın başında yapmaları gereken zamları çeşitli bahaneler ileri sürerek Haziran ayına kadar geciktirdiler ve böylece kamu emekçilerini mağdur ettiler. Memur konfederasyonlarıyla yapılan “toplu oyalama” süreçleri ise beklendiği gibi tam bir ortaoyunundan ibaret kaldı. Tüketim maddelerinin ateş pahası olduğu, elektrik, doğalgaz gibi zaruri ihtiyaçlara son altı ay içinde yüzde 50’ye yakın zam yapıldığı koşullarda Tayyipgiller; kamu emekçilerine 2012 yılı için % 3.5+4, 2013 yılı için ise % 3+ 3 gibi komik oranlardaki zamları reva gördü.

Yapılan bu haksızlığa karşı sessiz kalmayan Kamu Emekçileri, 23 Mayıs günü Türkiye’nin dört bir tarafında bir günlük iş bırakma eylemi yaparak alanlara çıktı. Meydanları dolduran on binlerce kamu emekçisi, Tayyipgiller hükümetinin genelde tüm halkımıza, özelde ise kamu emekçilerine reva gördüğü bu zam ve zulüm düzenini protesto etti.

Biz Kurtuluş Partili Kamu Emekçileri de bulunduğumuz bütün bölgelerde Tayyipgiller’in bu halk düşmanı tutumlarına karşı bayrağımızı dalgalandırdık, sesimizi yükselttik.

 

Sadaka değil, insanca yaşayacak bir ücret istiyoruz!               

Kurtuluş Partili Kamu Emekçileri

 

  
 
Bu siteyi en iyi 1024*768 çözünürlük ve IE 6.0, Netscape 7.x+ bir tarayıcı ile görüntüleyebilirsiniz.
© 2005 Kurtuluş Yolu Gazetesi internet Baskısıdır.